Międzyzdroje

Sprawdź dostępność online

położenie

Międzyzdroje są położone między szeroką plażą z wybrzeżem klifowym oraz lasami Wolińskiego Parku Narodowego.

Czyste wody Zatoki Pomorskiej,

Odpowiedni leczniczy mikroklimat, dzika przyroda i piękny krajobraz są atrakcją dla tysięcy ludzi przybywających każdego roku. Piękna architektura przy promenadzie, 300-metrowe molo i port podtrzymujący tradycję rybaków (w XIII wieku była to osada rybacka) są niezaprzeczalną atrakcją dla turystów. 
O

Gdzie warto pójść i co zobaczyć

  • Promenada
  • Aleja Gwiazd
  • Molo
  • Baza Rybacka
  • Kawcza Góra z zabytkami Artylerii Wojskowej
  • Zagroda Żubrów
  • Woliński Park Narodowy
  • Wzgórze Gosań
  • Jezioro Turkusowe
  • Wzgórze Zielonka
  • Bunkier V3 – Muzeum Broni
  • Park Miniatur Bałtyckich
 
Oraz wiele, wiele innych. Zapraszamy na stronę Miasta Międzyzdroje

Trochę historii

W porównaniu do innych miast regionu, Międzyzdroje miały to szczęście, że wyszły z II wojny prawie niezniszczone. Zachowano tu wspaniałą, uzdrowiskową architekturę (przeważnie z początku XX wieku). W XVIII wieku modnym stało się spędzanie urlopów nad morzem. To wtedy pierwsi letnicy zawitali do Międzyzdrojów. Uboga wioska niebawem zmieniła się w bogaty i modny letni kurort. W 1838 wybudowano kąpielisko na plaży. Pod koniec XIX wieku organizowano kąpiele błotne, wybudowane zostały hotele i pensjonaty, oczyszczono wybrzeże i skonstruowano drewniane molo.
Międzyzdroje są idealnym miejscem do wypoczynku, jeśli oprócz plażowania, szukasz dużej dawki rozrywek, lubisz być w centrum wydarzeń – tam gdzie jest gwar i dużo ludzi. Z drugiej strony jednak niesamowita sceneria przyrodnicza dookoła Międzyzdrojów sprawia, że wystarczy odejść parę kroków od centrum, żeby znaleźć się w miejscach cichych i niemal dziewiczych, takich jak nadmorski klif leżący na wschód od mola, albo prastara bukowa puszcza, porastająca wzgórza dookoła miasta.

Na wycieczkę południową

Trzęsacz, Niechorze: Trzęsacz leży na Wybrzeżu Rewalskim. Jest bardzo starą wsią parafialną do której należało 10 osad. Najpierw wieś książęca, później należała do biskupów kamieńskich. Dziś jest najpopularniejszą wsią na wybrzeżu zachodnim. Przebiega przez nią 15 południk długości wschodniej wyznaczający czas środkowo-europejski, a jego linia namalowana jest przy zejściu na plażę Największą atrakcją jest jednak nie owy południk, ale ruiny gotyckiego kościoła z przełomu XIV/XVw. stojącego na wysokim brzegu klifowym. Kościół od prawie 100 lat walczy z żywiołem jakim jest morze, które od 1901 roku zabiera jego fragmenty połykając je niczym wielka bestia. Ktoś mógłby pomyśleć, że jakiś zupełnie nie myślący człowiek postawił kościół nad brzegiem morza, ale na pewno zdziwi te osoby fakt, że kościół powstał 2 km od brzegu klifowego.
Niechorze – latarnia morska została wybudowana na wysokim, 22-metrowym, klifowym wybrzeżu. Ciągle podmywany, stromy brzeg zabezpieczony został ciężką opaską betonową ciągnącą się na długości około 500 m. Przez wielu latarnia ta uznawana jest za najładniejszą w Polsce ze względu na unikatowość sylwetki, zachowaną pierwotną bryłę, układ kompozycyjny elewacji wraz z detalem nawiązującym do architektury średniowiecznej oraz zachowaną zabudowę towarzyszącą i ogród.We wnętrzu wybudowana jest kręta klatka schodowa. Po 200 schodkach można wyjść na taras widokowy, znajdujący się na wysokości 35,7 metra, z którego rozciąga się przepiękny widok na morze i okolicę. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania.

Trzebiatów Gryfice

TRZEBIATÓW – otrzymał prawa miejskie w 1277 r. I liczne przywileje z rąk księcia Barnima. Rozpoczął się okres świetności miasta, wokół którego zostały wzniesione wysokie fortyfikacje. Nad Regą zbudowano port, z którego odprawiano zboże, piwo, płótno i ryby do innych miast, przede wszystkim do portów duńskich. Trzebiatów nieustannie popadał w konflikty z rywalizującymi Gryficami, aż do XVII w. kiedy Rega stała się nieżeglowna. Kiedy zabrakło dochodów z handlu nastąpił upadek gospodarczy miasta. Trzebiatów ponownie przeżył okres rozwoju pod koniec XIX w. Powstała tu hydroelektrownia, młyny, tartaki i linia kolejowa. Warto zobaczyć:
  • Stare Miasto – starówka trzebiatowska zachowała średniowieczny układ ulic z rynkiem pośrodku. W centrum stoi barokowy ratusz z ostrołukowymi arkadami z początku XVIII w. Kościół NMP – ta potężna gotycka świątynia powstała w XIV w. i przez następne wieki była punktem orientacyjnym dla statków na morzu, oddalonym o 10 ! km od miasta. We wnętrzu zachowały się gwiaździste sklepienia, renesansowe stalle, fragmenty średniowiecznej polichromii i stare dzwony, w tym należący do największych w kraju dzwon Maria z XVI w.
  • Mury obronne – wokół starego miasta ciągną się średniowieczne mury obronne. Przy południowych murach stoi średniowieczna wysmukła Baszta Kaszana, której nazwa wzięła się stąd iż niegdyś, dzięki przypadkowo strąconej misce z kaszą, strażnicy na wieży zauważyli skradających się gryficzan i udaremnili napaść na miasto.
  • Krzyż Pokutny – jeden z trzech zachowanych na Pomorzu
  • Pałac – na północ od kościoła NMP, nad Regą, stoi klasyczny pałac, w którym w latach 1785-1790 mieszkała Maria Czartoryska. W pałacu znajduje się biblioteka i sale wystawowe; często odbywają się tu wystawy, koncerty i występy.

Kamień Pomorski

Miasto powiatowe w woj. zachodniopomorskim, na skraju Wybrzeża Trzebiatowskiego i Równiny Gryfickiej, nad Zalewem Kamieńskim. 9700 mieszkańców. W IX w. pomorski gród portowy, XII w. rezydencja książąt zachodniopomorskich, w skandynawskich sagach wymieniany jako Steinborg; od 1176 siedziba biskupstwa, prawa miejskie w 1274.
Warto zobaczyć:
  • Katedra pod wezwaniem św.Jana Chrzciciela – romańsko gotycka budowla powstawała od XII do XV w. z olbrzymią neogotycką wieżą z 1934 r. Zbudowana na planie krzyża łacińskiego, ma układ bazylikowy o sklepieniach krzyżowo-żebrowych oraz gwiaździstych. Wewnątrz piękne malowidło z XIV w. przedstawiające Chrystusa podczas Sądu Ostatecznego, polichromia romańska z XIII w. ukazująza rajski ogród, mistyczny krucyfiks gotycki z XV w., wczesnogotycka chrzcielnica otoczona piękną XIV wieczną kratą, barokowy ołtarz z Trzęsacza, tryptyk w ołtarzu głównym, rzeźbiona barokowa ambona, słynne barokowe organy ufundowane w 1669 r. (mają 3300 piszczałek oraz 47 głosów) uważane za jedne z najlepszych w Polsce. Co roku organizowany jest tutaj Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Warto też obejrzeć skarbiec i wirydarz.
  • Pałac Biskupi – z XIV-XVI w., niegdyś kuria biskupia oraz kuria dziekańska z XVI-wiecznym przedprożem
  • Kościół św. Mikołaja – późnogotycki z XIV-XV w.
  • Brama Wolińska z przylegającą do niej Basztą Piastowską.
  • Ratusz z XV-XVI w., pozostałości murów miejskich z XIII/XIV w.,
  • Kościół NMP z XVIII w.
  • Kamienice z XVIII i XIX w.

Gryfice

Miasto o długiej historii sięgającej X w. Gryfice otrzymały prawa miejskie z rąk księcia Warcisława już w 1262 r. Wśród licznych przywilejów gryficzanie otrzymali prawo połowu ryb i wolnej żeglugi na Rydze, którą spławiano zboże od portu w Rygoujściu i dalej do krajów nadbałtyckich. Trzebiatów również otrzymał podobne przywileje i oba miasta walczyły ze sobą przez następne stulecia, aż do XVII w. kiedy Rega stała się nieżeglowna. Później Gryfice czerpały dochody głównie z rolnicwa i włókiennictwa. W 1882 powstała linia kolejowa łącząca Goleniów z Kołobrzegiem i kilka linii wąskotorowych co wpłynęło znacząco na rozwój przemysłowy miasta.
Warto zobaczyć:
      • Kościół Mariacki – ten najcenniejszy zabytek Gryfic wznoszono etapami od XIII w. Zachowały się maszkarony na wieży kościoła z XV wieku, ładne malowidła ścienne, barokowe malowidła epitafialne, neobarokowe bogato złocone organy.
      • Fragmenty umocnień – Brama Kamienna, która zamykała miasto od północy zbudowana w XV w. I przebudowana w XVII; Brama Prochowa zbudowana na planie koła, piętnastowieczna, pełniła rolę wieży strzelniczej; Brama Wysoka z XIV wieku.
      • Skansen kolejki wąskotorowej – stoją tu stare parowozy i pojazdy. Jest tu także wystawa ukazująca historię kolei na świecie i kolejki wąskotorowej na Pomorzu Zachodnim.

Świnoujście

Świnoujście położone u ujścia Świny do Morza Bałtyckiego, jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesięciu (łącznie 44) małych, niezamieszkanych wysepkach.

Warto zobaczyć:
  • Port
  • Latarnia morska
  • Fort Gerharda – jeden z fortów Twierdzy Świnoujście. Położony jest we wschodniej części Świnoujścia, w dzielnicy Warszów, na wyspie Wolin, w pobliżu latarni morskiej.
  • Falochron – ujście do morza rzeki Świny a także wyjście z portu Świnoujście. Wzniesione w latach 1818-1823.

Wolin- miasto Wikingów

Wolin znajduje się w północno-zachodniej części woj. zachodniopomorskiego, w południowej części powiatu kamieńskiego. Miasto położone jest na Pobrzeżu Szczecińskim, na południowym cyplu wyspy Wolin, nad cieśniną Dziwna. Początkiem wczesnośredniowiecznego Wolina była osada nad Dziwną. Dzięki dogodnemu położeniu i handlowi osada szybko się rozwijała. W średniowieczu stała się ośrodkiem kultu Światowida. Festiwal Słowian i Wikingów – cykliczna impreza plenerowa w formie archeologii eksperymentalnej. Odbywa się corocznie w pierwszy weekend sierpnia na wyspie Ostrów Recławski w Wolinie.
Warto zobaczyć:
      • Skansen na Wolinie – średniowieczny skansen położony na wyspie Ostrów Recławski.
      • Muzeum
      • Katedra
A to tylko niektóre z ciekawych miejsc wartych zobaczenia gdyż….
Region Pomorza Zachodniego jest obszarem wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów. Urozmaicony krajobraz, bogactwo fauny i flory, czyste powietrze – wszystko to sprawia, że nie tylko pobrzeże Bałtyku z kurortami znanymi w całym kraju daje możliwość pełnego wypoczynku, ale cały region sprzyja uprawianiu różnych form rekreacji i ugości każdego, nawet najwybredniejszego turystę. Czyste wody i lasy sprzyjają uprawianiu turystyki wodnej, pieszej, rowerowej i konnej, a także żeglarstwa i windsurfingu. W lasach nie brakuje jagód i grzybów, a w rzekach ryb. Krajobraz Wybrzeża urzeka szerokimi, piaszczystymi plażami, rozległymi lasami.

atrakcje

galeria
pl_PLPolish
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Cookies settings
Accept
Decline
Polityka prywatności
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Polityka prywatności opisuje zasady przetwarzania przez nas informacji na Twój temat, w tym danych osobowych oraz ciasteczek, czyli tzw. cookies.


1. Informacje ogólne

  1. Niniejsza polityka dotyczy Serwisu www, funkcjonującego pod adresem url: willamira.pl
  2. Operatorem serwisu oraz Administratorem danych osobowych jest: Goldenstein Spółka z o.o. Szczecin 70-560 Ul. Grodzka 20/4
  3. Adres kontaktowy poczty elektronicznej operatora: m.nowak@goldenstein.com.pl
  4. Operator jest Administratorem Twoich danych osobowych w odniesieniu do danych podanych dobrowolnie w Serwisie.
  5. Serwis wykorzystuje dane osobowe w następujących celach:
    • Prezentacja oferty lub informacji
  6. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniu w następujący sposób:
    1. Poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach dane, które zostają wprowadzone do systemów Operatora.
    2. Poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych plików cookie (tzw. „ciasteczka”).

2. Wybrane metody ochrony danych stosowane przez Operatora

  1. Miejsca logowania i wprowadzania danych osobowych są chronione w warstwie transmisji (certyfikat SSL). Dzięki temu dane osobowe i dane logowania, wprowadzone na stronie, zostają zaszyfrowane w komputerze użytkownika i mogą być odczytane jedynie na docelowym serwerze.
  2. Dane osobowe przechowywane w bazie danych są zaszyfrowane w taki sposób, że jedynie posiadający Operator klucz może je odczytać. Dzięki temu dane są chronione na wypadek wykradzenia bazy danych z serwera.
  3. Operator okresowo zmienia swoje hasła administracyjne.
  4. W celu ochrony danych Operator regularnie wykonuje kopie bezpieczeństwa.
  5. Istotnym elementem ochrony danych jest regularna aktualizacja wszelkiego oprogramowania, wykorzystywanego przez Operatora do przetwarzania danych osobowych, co w szczególności oznacza regularne aktualizacje komponentów programistycznych.

3. Hosting

  1. Serwis jest hostowany (technicznie utrzymywany) na serwera operatora: dhosting

4. Twoje prawa i dodatkowe informacje o sposobie wykorzystania danych

  1. W niektórych sytuacjach Administrator ma prawo przekazywać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, jeśli będzie to niezbędne do wykonania zawartej z Tobą umowy lub do zrealizowania obowiązków ciążących na Administratorze. Dotyczy to takich grup odbiorców:
    • firma hostingowa na zasadzie powierzenia
  2. Twoje dane osobowe przetwarzane przez Administratora nie dłużej, niż jest to konieczne do wykonania związanych z nimi czynności określonych osobnymi przepisami (np. o prowadzeniu rachunkowości). W odniesieniu do danych marketingowych dane nie będą przetwarzane dłużej niż przez 3 lata.
  3. Przysługuje Ci prawo żądania od Administratora:
    • dostępu do danych osobowych Ciebie dotyczących,
    • ich sprostowania,
    • usunięcia,
    • ograniczenia przetwarzania,
    • oraz przenoszenia danych.
  4. Przysługuje Ci prawo do złożenia sprzeciwu w zakresie przetwarzania wskazanego w pkt 3.3 c) wobec przetwarzania danych osobowych w celu wykonania prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora, w tym profilowania, przy czym prawo sprzeciwu nie będzie mogło być wykonane w przypadku istnienia ważnych prawnie uzasadnionych podstaw do przetwarzania, nadrzędnych wobec Ciebie interesów, praw i wolności, w szczególności ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.
  5. Na działania Administratora przysługuje skarga do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
  6. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do obsługi Serwisu.
  7. W stosunku do Ciebie mogą być podejmowane czynności polegające na zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu w celu świadczenia usług w ramach zawartej umowy oraz w celu prowadzenia przez Administratora marketingu bezpośredniego.
  8. Dane osobowe nie są przekazywane od krajów trzecich w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych. Oznacza to, że nie przesyłamy ich poza teren Unii Europejskiej.

5. Informacje w formularzach

  1. Serwis zbiera informacje podane dobrowolnie przez użytkownika, w tym dane osobowe, o ile zostaną one podane.
  2. Serwis może zapisać informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP).
  3. Serwis, w niektórych wypadkach, może zapisać informację ułatwiającą powiązanie danych w formularzu z adresem e-mail użytkownika wypełniającego formularz. W takim wypadku adres e-mail użytkownika pojawia się wewnątrz adresu url strony zawierającej formularz.
  4. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np. w celu dokonania procesu obsługi zgłoszenia serwisowego lub kontaktu handlowego, rejestracji usług itp. Każdorazowo kontekst i opis formularza w czytelny sposób informuje, do czego on służy.

6. Logi Administratora

  1. Informacje zachowaniu użytkowników w serwisie mogą podlegać logowaniu. Dane te są wykorzystywane w celu administrowania serwisem.

7. Istotne techniki marketingowe

  1. Operator stosuje analizę statystyczną ruchu na stronie, poprzez Google Analytics (Google Inc. z siedzibą w USA). Operator nie przekazuje do operatora tej usługi danych osobowych, a jedynie zanonimizowane informacje. Usługa bazuje na wykorzystaniu ciasteczek w urządzeniu końcowym użytkownika. W zakresie informacji o preferencjach użytkownika gromadzonych przez sieć reklamową Google użytkownik może przeglądać i edytować informacje wynikające z plików cookies przy pomocy narzędzia: https://www.google.com/ads/preferences/

8. Informacja o plikach cookies

  1. Serwis korzysta z plików cookies.
  2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
  3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
  4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:
    1. utrzymanie sesji użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
    2. realizacji celów określonych powyżej w części "Istotne techniki marketingowe";
  5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
  6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.
  7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
  8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu wykorzystywane mogą być również przez współpracujące z operatorem Serwisu podmioty, w szczególności dotyczy to firm: Google (Google Inc. z siedzibą w USA), Facebook (Facebook Inc. z siedzibą w USA), Twitter (Twitter Inc. z siedzibą w USA).

9. Zarządzanie plikami cookies – jak w praktyce wyrażać i cofać zgodę?

  1. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www
  2. W celu zarządzania ustawienia cookies wybierz z listy poniżej przeglądarkę internetową, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami: Urządzenia mobilne:
 
Save settings
Cookies settings